Piękny Lanckoroński rynek

W odległości niecałych 40 kilometrów od krakowskiego rynku odnaleźć można niezwykle klimatyczną miejscowość – Lanckoronę. Tutaj urzeka swoim architektonicznym pięknem nieduży rynek. Wydaje się, że tutaj czas się zatrzymał. Ta zabudowa i niezwykle spokojny klimat tak spodobały się turystom i artystom, że miejscowość tę polecają na skuteczny reset od życia codziennego.

Zabytkowe, drewniane domy pochodzą przeważnie z XIX wieku. Ulokowane są one na pięknym i nawet nie tak małym rynku, który nieco opada, ukazując piękne widoki. Te dwuspadowe perełki pokryte gontem często mają wysunięte okapy, wspierane na kolumnach. Tworzy to wrażenie pięknych podcieni.

Anioły lanckorońskie

Co krok pojawiają się tutaj anioły. Czy to wyglądają zza okna czy zapraszają do niewielkiej galerii. W szczególności lanckorońskie anioły upodobały sobie grudzień, bo to wtedy ma tutaj miejsce festiwal „Anioł w Miasteczku”. Impreza ta odbywa się co roku pomiędzy dniem Świętego Mikołaja a Świętami Bożego Narodzenia.

Muzeum Regionalne

W jednej z pięknych chat na rynku powstało Muzeum Regionalne. Można zobaczyć tam eksponaty z tego miasteczka oraz okolic. Znajdziesz tutaj narzędzia rolnicze, przedmioty codziennego użytku i wyroby artystyczne. Można tutaj też zakupić lokalne produkty i pamiątki w sklepiku. Więcej o tym muzeum znajdziesz na jego stronie.

Może Ci się spodoba...